Барселона спечели първото дерби в Испания за сезона, след като обърна Атлетико с 2:1 насред неговия „Висенте Калдерон”. 

Шампионите изостанаха малко след почивката, но направиха обрат, като в герой се превърна Лео Меси, който неочаквано остана резерва в началото. 

Триумфът запази пълния актив на каталунците, които имат 9 точки, докато Дюшекчиите са с 6. Барса освен това записа 5-и пореден успех над столичани, след като миналия сезон ги победи 4 пъти. 


Изненадата в стартовите състави бе отсъствието на Лео Меси, след като нямаше индикации, че той е контузен. Вместо него се появи Рафиня. Сержи Роберто действаше като десен защитник. Атаката на домакините пък бе водена от Торес и Гризман. 

Двата тима направиха много интересна първа част, въпреки че в нея не паднаха попадения. Гостите започнаха малко по-активно или поне имаха по-чистите положения в началото. В 15-та минута Иван Ракитич стреля опасно и топката летеше сякаш  неспасяемо към вратата, но Ян Облак успя да избие. 

Малко след това Фернандо Торес отвърна и прати страхотен удар към вратата на Барса, но топката прелетя на няколко сантиметра над вратата. Така двата тима продължиха да си разменят положения и в крайна сметка най-изгодното от тях се откри пред Луис Суарес в 25-та минута. 

Тогава след корнер, изпълнен от Иван Ракитич, топката стигна до уругваеца, който си освободи място да стреля и прати топката в гредата. Това беше и най-чистата възможност за гол преди почивката. 

В 35-та минута и Неймар можеше да открие, но ударът му беше спрян от защитата на мадридчани. Така първото полувреме приключи без гол и всичко остана за решаване след подновяването на играта. 

В 51-та минута "Висенте Калдерон" избухна от щастие. Тогава след пас на Тиаго, Фернандо Торес беше изведен зад защитата и стреля прецизно покрай вратаря на каталунците. Топката рикошира в гредата и се оплете в мрежата за 1:0 в полза на Дюшекчиите. 

Но радостта на домакините не трая дълго. В 55-та минута Неймар изпълни по великолепен начин свободен удар и прати топката неспасяемо в мрежата на Ян Облак, за да изравни за 1:1. 

Малко след това попадение на терена влезе Лео Меси. Вероятно аржентинецът получи почивка, защото нямаше нито една тренировка с каталунците през седмицата, а пък се роди и вторият му син. Той влезе в 60-та минута и веднага се превърна във водещата фигура на терена. 

Той имаше шанс да се разпише в 67-та минута, но ударът му беше избит в последния момент от защитник. Но класата на Меси си каза думата малко по-късно. В 77-та минута той направи 2:1 с решителното попадение. 

Тогава след продължителна комбинация в крайна сметка топката стигна до Луис Суарес, който намери Меси в наказателното поле. Аржентинецът хладнокръвно мушна топката покрай Ян Облак и даде преднина на тима си, отбелязвайки първия си гол за сезона. 

Две минути след това и Суарес имаше шанс да се разпише и да убие интригата, но словенският страж го отказа от тези намерения и спаси. В крайна сметка повече попадения в този мач не паднаха и Барса се поздрави с изключително важни три точки. 

Атлетико Мадрид – Барселона    1:2

1:0    Торес 51
1:1    Неймар 55
1:2    Меси 77

Атлетико Мадрид: Облак, Хуанфран, Хименес, Годин, Луис, Тиаго, Коке, Габи (80 Вието), Оливер Торес (59 Караско), Гризман, Торес (61 Джаксън Мартинес)
Барселона: Тер Стеген, Сержи Роберто, Масчерано, Вермаелен (28 Матьо), Алба, Бускетс, Ракитич (60 Меси), Иниеста, Рафиня, Неймар, Суарес