Барселона спечели първото дерби в Испания за сезона, след като обърна Атлетико с 2:1 насред неговия „Висенте Калдерон”.
Шампионите изостанаха малко след почивката, но направиха обрат, като в герой се превърна Лео Меси, който неочаквано остана резерва в началото.
Триумфът запази пълния актив на каталунците, които имат 9 точки, докато Дюшекчиите са с 6. Барса освен това записа 5-и пореден успех над столичани, след като миналия сезон ги победи 4 пъти.
Изненадата в стартовите състави бе отсъствието на Лео Меси, след като нямаше индикации, че той е контузен. Вместо него се появи Рафиня. Сержи Роберто действаше като десен защитник. Атаката на домакините пък бе водена от Торес и Гризман.
Двата тима направиха много интересна първа част, въпреки че в нея не паднаха попадения. Гостите започнаха малко по-активно или поне имаха по-чистите положения в началото. В 15-та минута Иван Ракитич стреля опасно и топката летеше сякаш неспасяемо към вратата, но Ян Облак успя да избие.
Малко след това Фернандо Торес отвърна и прати страхотен удар към вратата на Барса, но топката прелетя на няколко сантиметра над вратата. Така двата тима продължиха да си разменят положения и в крайна сметка най-изгодното от тях се откри пред Луис Суарес в 25-та минута.
Тогава след корнер, изпълнен от Иван Ракитич, топката стигна до уругваеца, който си освободи място да стреля и прати топката в гредата. Това беше и най-чистата възможност за гол преди почивката.
В 35-та минута и Неймар можеше да открие, но ударът му беше спрян от защитата на мадридчани. Така първото полувреме приключи без гол и всичко остана за решаване след подновяването на играта.
В 51-та минута "Висенте Калдерон" избухна от щастие. Тогава след пас на Тиаго, Фернандо Торес беше изведен зад защитата и стреля прецизно покрай вратаря на каталунците. Топката рикошира в гредата и се оплете в мрежата за 1:0 в полза на Дюшекчиите.
Но радостта на домакините не трая дълго. В 55-та минута Неймар изпълни по великолепен начин свободен удар и прати топката неспасяемо в мрежата на Ян Облак, за да изравни за 1:1.
Малко след това попадение на терена влезе Лео Меси. Вероятно аржентинецът получи почивка, защото нямаше нито една тренировка с каталунците през седмицата, а пък се роди и вторият му син. Той влезе в 60-та минута и веднага се превърна във водещата фигура на терена.
Той имаше шанс да се разпише в 67-та минута, но ударът му беше избит в последния момент от защитник. Но класата на Меси си каза думата малко по-късно. В 77-та минута той направи 2:1 с решителното попадение.
Тогава след продължителна комбинация в крайна сметка топката стигна до Луис Суарес, който намери Меси в наказателното поле. Аржентинецът хладнокръвно мушна топката покрай Ян Облак и даде преднина на тима си, отбелязвайки първия си гол за сезона.
Две минути след това и Суарес имаше шанс да се разпише и да убие интригата, но словенският страж го отказа от тези намерения и спаси. В крайна сметка повече попадения в този мач не паднаха и Барса се поздрави с изключително важни три точки.
Атлетико Мадрид – Барселона 1:2
1:0 Торес 51
1:1 Неймар 55
1:2 Меси 77
Атлетико Мадрид: Облак, Хуанфран, Хименес, Годин, Луис, Тиаго, Коке, Габи (80 Вието), Оливер Торес (59 Караско), Гризман, Торес (61 Джаксън Мартинес)
Барселона: Тер Стеген, Сержи Роберто, Масчерано, Вермаелен (28 Матьо), Алба, Бускетс, Ракитич (60 Меси), Иниеста, Рафиня, Неймар, Суарес







Нов документален филм на Bloomberg TV Bulgaria разкрива как електромобилите променят световната икономика
Даниел Наумов пренаписа историята на "Ботев" (Пд)
Фолклор срещу рок: "Дует от сърце" празнува 10 години с клубен концерт
Денков: Дори Борисов и Пеевски не са опитвали да ограничат така правата на опозицията
Има ли цензура и натиск върху опозицията? Отговорът на ПБ
ПБ ограничава правомощията на управителя на "Лукойл"
Българин и две румънки се издирват след срутване на сграда в Германия
Европа отново заобича Tesla
BMW 1-Series се връща към задното предаване
Peugeot изтегля над 600 000 коли по абсурдна причина
Танк с V12: Новият Mercedes S 680 Guard идва с максимална защита
Зехао Жанг за SENSHI Grand Prix: „Идвам в Европа, за да покажа високо ниво и зрелищни битки“
Максон Виние: С упоритост се готвя за SENSHI, това е огромна възможност за мен
Бачковският манастир отново става арена на кикбокса
Шампион отправи тежки критики към Усик
Предпочитанията към храна се оформят още в утробата на майката
Персонализирано лечение и по-прецизна диагностика бяха във фокуса на XIII Международна среща на Клуб „Млад онколог“
Защо високата температура временно влошава качеството на сперматозоидите?
Безплатни прегледи за гестационна хипертония организира "Майчин дом"
Коментари
Напиши коментар00:02 | 13 сеп 2015 г.
00:01 | 13 сеп 2015 г.
00:00 | 13 сеп 2015 г.
23:59 | 12 сеп 2015 г.
23:58 | 12 сеп 2015 г.
23:58 | 12 сеп 2015 г.
23:57 | 12 сеп 2015 г.
23:57 | 12 сеп 2015 г.
23:57 | 12 сеп 2015 г.
23:55 | 12 сеп 2015 г.
Напиши коментар