Испания победи с 4:0 у дома Македония и вече 51 поредни мача в световни квалификации нямат загуба у дома. Тимът на Хулен Лопетеги не срещна особени трудности в Гранада, за да запише третата си победа в Група G на пресявките. “Ла Фурия” има актив от 10 точки и 15 вкарани гола в четири мача.

Автогол на Дарко Велкоски през първото полувреме даде аванс на испанците. След почивката Витоло, Начо Монреал и резервата Ариц Адуриц подпечатаха победата на “Ла Фурия”.

Италия след победата с 4:0 над Лихтенщайн като гост също има 10 точки, а тимът на Израел, победил с 3:0 като гост Албания, има 9.

Треньорът на испанците Хулен Лопетеги излезе със състав без титулярни играчи като Серхио Рамос, Жерар Пике, Жорди Алба и Андрес Иниеста, а Хави Мартинес и Диего Коста също не можеха да вземат участие в мача. Въпреки това “Ла Фурия” не срещна особени проблеми с македонците.

Съседите имаха ранен шанс след удар с глава на Велковски, който беше отразен от Давид де Хеа. Малко след това шут на Горан Пандев мина на сантиметри от вратата.

Постепенно испанците показаха класа и Алваро Мората пропусна две положения, включително останал сам срещу Столе Димитриевски. Стражът на гостите отрази и хубав удар на Давид Силва. В крайна сметка натискът на домакините доведе до резултат в 34-та минута. Велкоски си вкара автогол, след като отклони топката с глава след центриране на Дани Карвахал отдясно.

Още в началото на второто полувреме Витоло пропусна да удвои резултата, а удар на Давид Силва мина встрани от вратата малко след това. Така се стигна до 63-та минута, когато Испания все пак поведе с 2:0. Бускетс пусна хитър пас към Давид Силва, който на границата на наказателното поле по левия фланг центрира към задната греда, където Витоло отклони топката в мрежата.

До края македонците почти не се съпротивляваха и в 84-та минута допуснаха трети гол. Начо Монреал вкара първото си попадение за Испания, след като засече от воле центриране на Карвахал. Това обаче не беше всичко, защото минута по-късно Испания вкара и 4-ти гол. Резервата Ариц Адуриц реализира без проблеми след поредното добро подаване на Давид Силва.

Испания - Македония 4:0

1:0 Дарко Велкоски 34’-автогол

2:0 Витоло 63’

3:0 Начо Монреал 84'

4:0 Ариц Адуриц 85’

Испания: Де Хеа, Карвахал, Бартра, Начо, Монреал, Коке (72 - Иско), Бускетс, Тиаго, Витоло (87 - Кайехон), Силва, Мората (60 - Адуриц)

Македония: Димитриевски, Велкоски, Мойсов, Ристевски, Ристовски, Хасани (Гьоргиев), Барди, Спировски (60 - Жута), Алиоски, Пандев, Несторовски (82 - Ибраими)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Pfnigl9RztA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>