Валенсия надви закъсалия Гранада с 3:1 като гост в среща от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион.

За "прилепите" в герой се превърна италианският национал Симоне Дзадза, който блесна с две попадения.

След този мач домакините са 19-и с 20 точки в актива си, докато техният противник е на 12-ото място с 39 пункта.

Пред над 15 000 зрители на „Лос Карменес” Симоне Дзадза изпревари пазача си при центриране на Мартин Монтоя отдясно и с глава насочи в далечния ляв ъгъл за 1:0 след 19 минути игра.

Само две по-късно Санти Мина настигна една топка на тъча вляво и центрира остро, а въпреки че един играч на „прилепите” се размина с топката пред вратата, на втора греда Дзадза се плъзна и засече за втория си гол в рамките на три минути – 2:0.

10 минути след паузата Карлос Солер беше оставен да се разходи между трима бранители и да подаде на напълно непокрития на дузпата Санти Мина, който реши всичко с трети гол.

Резервата Езекиел Понсе вкара почетния гол за домакините в 65-ата минута, като финтира Мангала, спря се на границата на наказателното поле, рязко го финтира с обръщане втори път и се разписа ниско по диагонала за крайното 3:1.