Както и у дома Испания за втори път победи Лихтенщайн с 8:0, този път във Вадуц и направи нова стъпка към световните финали догодина.

Иберийците са с 22 точки и имат нужда само от още 3 от оставащите си 2 срещи, за да си гарантират, че ще пътуват до Русия.

Селекционерът Юлен Лопетеги използва доста интересна схема с трима в защита, а Алваро Мората водеше атаката на Ла Фурия.

Големият въпрос така или иначе бе с какъв резултат ще спечелят иберийците, които водеха с 3:0 до 16-ата минута.

Серхио Рамос откри с глава в 3-ата минута, Мората удвои след подобно положение в 15-ата, а почти веднага след това асистира на героя от победата над Италия – Иско, който вкара за 3:0.

Давид Силва реализира за 4:0 от свободен удар в 39-ата минута, а след паузата головете продължиха. Резервата Яго Аспас направи 5:0 с добавка, а скоро след това Мората реализира с удар от точката за изпълнение на дузпа след подаване на Иниеста.

Аспас вкара втория си гол в двубоя в 63-ата минута, след което испанските атаки продължиха и в 89-ата минута Гьопел отклони едно центриране на Деулофеу в собствената си врата, за да оформи крайното 0:8.

Съставът на Испания: Де Хеа, Пике, Рамос (46 Начо), Монреал, Бускетс, Тиаго Алкантара, Иниеста, Иско (56 Деулофеу), Силва (46 Аспас), Педро, Мората