Испания защити ролята си на фаворит и завърши с победа световните квалификации, след като спечели с 1:0 гостуването си в Израел. Така Ла Фурия приключи кампанията с 9 победи и равен, постигайки 28 точки в актива си.

Двубоят не бе особено впечатляващ, тъй като съставът на иберийците бе доста по-различен от обикновено, но класата на отбора си каза думата, за да бъде постигнат нов триумф.

Юлен Лопетеги очаквано направи доста промени сред титулярите, като Джонатан Виера дебютира, а освен него триото в предни позиции включваше Педро, Марко Асенсио и Адурис. Де Хеа, Коке, Саул, Алба и Родриго останаха на пейката.

Още в началото Асенсио накара Харуш да спасява удара му, но като цяло добрите голови положения бяха рядкост. Адурис също опита късмета си в средата на полувремето, а след това Харуш разочарова и Рамос.

Испанците доминираха и в 43-ата минута Педро пропусна сам срещу вратаря, изведен отлично от Виера. Малко след това дойде и най-добрата ситуация за домакините, но Аспиликуета изби в корнер и така паузата дойде при 0:0.

След нея ситуацията на терена не се промени особено, като испанците бяха тези които действаха по-активно и атакуваха повече. Така се стигна и до 76-ата минута, когато след корнер топката бе изчистена, но попадна на крака на Асиер Ияраменди, който с отличен удар реализира.

Израел – Испания 0:1

0:1 Ияраменди 76

Израел: Харуш, Бен Хаим, Меликсон (55 Бен Хаим ІІ), Натхо, Келтиенс, Коен, Давидзада, Атар (74 Бенаюн), Тиби, Каба (67 Битон), Хемед
Испания: Рейна, Аспиликуета, Рамос (46 Яго Аспас), Начо, Монреал, Бускетс, Ияраменди, Виера, Педро (75 Кайехон), Асенсио, Адурис (65 Иско)