Реал Мадрид спечели за трети път в клубната си история Световното клубно първенство след победа на финала в ОАЕ с 1:0 над бразилския Гремио. Кристиано Роналдо отбеляза единственото попадение в 53-та минута от пряк свободен удар и изравни Лионел Меси. Португалецът, заедно с Лео и Роберт Левандовски имат по 53 гола за календарната 2017 година. Реал Мадрид пък се изравни с Барселона, като двата тима са печелили по 3 пъти надпреварата.

Още в началото на мача Кристиано бе наритан здраво от Жеромел, като бразилците опитаха да респектират с физика съперника си в първите минути. Постепенно Реал пое контрола върху срещата и положенията пред вратата на Гремио следваха едно след друго. Испанците обаче отправиха само един точен удар през първото полувреме, а Роналдо, Бензема и Модрич минаваха или встрани, или над гредата. За шампионът на Копа Либертадорес Едилсон можеше да вкара в средата на първата част, когато стреля мощно от свободен удар от над 40 метра.

Събитията на терена се повториха и през втората част, а голът все пак падна в 53-та минута. Роналдо си изпроси фаул в опасна близост до наказателното поле и сам изпълни. Португалецът мушна топката между футболистите на Гремио на стената и остави Грое безпомощен.

Малко след това Реал можеше да реши всичко, когато Роналдо вкара втори гол, който бе отменен заради засада на Бензема. Иначе французинът получи пас в дълбочина от Марсело и свали с глава към CR7, който стреля без забавяне.

В 66-та минута Лука Модрич стреля от около 25 метра по диагонала, Грое успя да докосне леко топката, която се отби в страничната греда и излезе. До края “Кралете” не изпуснаха инициативата и спечелиха двубоя.

Реал Мадрид - Гремио 1:0

1:0 Кристиано Роналдо 53'

Реал Мадрид: Навас; Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Модрич, Каземиро, Кроос, Иско (76 - Васкес); Бензема (80 - Бейл), Роналдо

Гремио: Марсело Грое; Едилсон, Жеромел, Канеман, Кортес, Жаилсон, Мичел (85 - Майкон). Рамиро (71 - Евертон), Луан, Фернандиньо, Лукас Бариос (63 - Жаел)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/T94LZR0R-OM" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>