Бетис и Селта завършиха 3:3 в атрактивен мач от испанската лига, игран на „Бенито Виямарин” в Севиля.

Домакините, които преди сблъсъка бяха вкарали едва 5 попадения в 10 мача, откриха чрез Лорен Морон в 33-ата минута след пас на Ло Селсо, а в 57-ата Жуниор Фирпо удвои.

Гостите обаче направиха забележителен обрат с с 3 попадения за 21 минути, като два пъте се разписа Макси Гомес и веднъж Брайс Мендес, като уругваецът вкара при първото си докосване, за да намали пасива в 63-ата минута.

Все пак Серхио Каналес спаси Бетис от поражение след страхотен изстрел от фаул и така точки в Андалусия бяха поделени.

Въпреки това зелено-белите са едва на 14-о място с 13 точки, докато галисийците са 11-и с 14, като и двата тима се надяват на подобрение. Бетис е без победа в 4 мача, а Селта с един успех в 8 сблъсъка.