Защитникът Тин Йедвай отбеляза два гола за победата на Хърватия с 3:2 над Испания в 4-та група на турнира Лига на Нациите. 22-годишният бранител до този момент не се бе разписвал за националния си отбор, но тази вечер реализира два пъти, включително в 94-та минута.

Така Хърватия остава в битката за първото място в групата, тъй като вече има 4 точки, колкото имат и англичаните. В неделя двата отбора ще играят на “Уембли” в нещо като финал за върха. Испания има 6 точки и равенство на Острова ще ги остави на първото място.

Двата отбора изиграха наглед скучно първо полувреме, в което имаше възможности за гол, но той така и не падна. Още в 6-та минута Иван Перишич проби по лявото крило и стреля в близкия ъгъл, но Давид Де Хеа изби, след което топката се отклони и в гредата.

Испанците постепенно овладяха топката, но добра възможност имаше чак в края на полувремето. Иско стреля от далечно разстояние, но Калинич успя да избие със сетни усилия.

Колкото скучно бе първото полувреме, толкова през второто се разрази градушка от голове. Първи удариха домакините в 54-та минута, когато Сержи Роберто сбърка при изнасянето на топката и Перишич пресече, а миг по-късно изведе Анрей Крамарич. Нападателят на Хофенхайм остана сам срещу Де Хеа и с лекота реализира за 1:0.

Малко след това Испания изравни. В 56-та минута Ла Фурия изгради страхотна атака, при която Иско намери на скорост Дани Себайос, а халфът отблизо направи 1:1. Малко след това гостите можеха да направят и пълен обрат, но удар на Иско срещна гредата.

За сметка на това в 69-та минута Лука Модрич центрира една топка в наказателното поле, а на задна греда дебнеше защитникът Тин Йедвай, който насочи топката в близкия ъгъл и покачи на 2:1. Това бе първи гол на защитника за Хърватия.

Головите положения следваха едно след друго, а пропускът на вечерта направи Анте Ребич. Нападателят остана сам срещу Де Хеа, но не успя да го преодолее. Вратарят на Испания изби в ъглов удар.

Минути по-късно шанс имаше и за испанците. В 76-та минута Калинич отрази опасен удар на Роберто, а малко след това Върсалко изби от голлинията удар на Алваро Мората.

Малко след това обаче Върсалко изработи дузпа за Испания. Защитникът игра с ръка в наказателното си поле, а Серхио Рамос реализира хладнокръвно отсъдената дузпа.

Двубоят вървеше към заслужено равенство, когато дълбоко в добавеното време на срещата Тин Йедвай донесе победата на тима си. Защитникът отново дебнеше на задна греда и дочака своят шанс. Отразена от Де Хеа топка се насочи към него и той нямаше как да сбърка на опразнената врата - 3:2 за Хърватия.

Хърватия - Испания 3:2

1:0 Андрей Крамарич 54’

1:1 Дани Себайос 56’

2:1 Тин Йедвай 69’

2:2 Серхио Рамос 78’-д

3:2 Тин Йедвай 90+4'

Хърватия: Калинич, Върсалко, Ловрен, Вида, Йедвай, Ракитич (67 - Влашич), Брозович, Модрич, Ребич (73 - Брекало), Перишич, Крамарич (89 - Пяца)

Испания: Де Хеа, Алба, Мартинес, Рамос, Роберто, Себайос, Бускетс, Саул, Иско (56 - Себайос), Аспас (64 - Мората), Родриго (61 - Асенсио)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ThHUkIu50w0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>