Виляреал спечели първия си мач в испанската лига от края на ноември и възроди надеждите си за спасение след 3:0 над Севиля у дома.

Така Жълтата подводница спря серията си от 9 поредни срещи в първенството без успех и увеличи актива си на 23 точки, като вече е само на една от 17-ия Селта.

Срещу андалусийци защитникът Алваро даде преднина на домакините след удар с глава в 20-ата минута, а в самия край на първата част Карл Токо Екамби удвои на празна врата след отлична работа на Ибора и Бака.

В края Алфонсо Педраса направи триумфа на домакините класически и разочарованието при Севиля още по-голямо, но въпреки това андалусийци останаха на 4-о място.

Те загубиха за 4-и път поред като гости, в 9 поредни визити са без победа, но все пас с 37 точки запазват мястото си в зона Шампионска лига, като има 1 повече от Хетафе и Леванте, а 9-ият Валенсия е само на 5, така че битката за това място ще бъде наистина свирепа.