Виляреал и Гранада направиха лудо 4:4 в късен съботен двубой от 1-ия кръг на Ла Лига и държаха феновете под напрежение до последно.

6 гола паднаха след паузата, след като преди това двата тима си отбелязаха по една дузпа чрез Касорла и Вико.

През второто полувреме домакините от Виляреал, които миналия сезон имаха доста проблеми, докато оцелеят, поведоха отново чрез Мой Гомес, но Рубен Пеня си вкара автогол за 2:2.

Бързи попадения на Херард Морено и на Чуквуезе вдигнаха разликата до 4:2 18 минути преди края и всичко изглеждаше ясно.

Ветеранът Роберто Солдадо обаче, който подисили през лятото Гранада, напомни за себе си, като върна интригата, а малко след това Пуертас направи 4:4 за ужас на феновете на домакините и така новака взе точка.

В същото време Валенсия и Реал Сосиедад приключиха при 1:1. Кевин Гамейро даде аванс на Прилепите от дузпа в 58-ата минута, а в 95-ата минута пропусна друга и не супя да реши всичко. Сериодното продължение помогна на баските, защото след игра на Коклен в наказателното поле, в 100-ата минута Оярсабал изравни също от бялата точка.