Севиля излезе начело в Ла Лига, след като спечели с 1:0 гостуването си срещу Алавес и събра 10 точки, изпреварайки Атлетико Мадрид, който е с 9.

Жоан Жордан вкара хубав гол от пряк свободен удар в 37-ата минута, който се оказа и решаващ за крайния успех.

Като цяло андалусийци имаха предимство и контролираха мача, като трябваше да спечелят и по-убедително, тъй като точните удари бяха 7-0. Липсваше им обаче прецизност в атака.

Лукас Окампос удари греда с хубав удар след почивката, а тимът на Юлен Лопетеги запази трета суха мрежа от началото на кампанията, което също е много важно.

В добавеното време все пак Ману Гарсия пропусна да изравни от чисто положение, когато отблизо стреля покрай вратата.

С успеха Севиля успя да спечели във Витория за първи път от 2001-а година, прекъсвайки серията си от 5 поредни визити без триумф срещу баските, които останаха с 5 точки на сметката си.