Испания се класира за европейските финали догодина, след драматично равенство 1:1 срещу Швеция в Стокхолм. Иберийците бяха на път да загубят, но резервата Родриго Морено ги спаси с попадение в добавеното време.
Така хората на Роберт Морено вече имат 20 точки и не могат да бъдат изместени от едно от първите две места в групата, след като преследвачите Швеция (15 точки) и Румъния (14 точки) имат пряк двубой.
Испанците установиха контрол още от началото като до 10-ата минута домакините бяха успели да си подадат едва 8 пъти!
В 7-ата минута удар на Тиаго Алкантара бе блокиран, но топката пак се върна в халфа, който се измъкна на чиста позиция, опита да заобиколи Олсен, който обаче с върха на пръстите си успя да избие в краката на съперника и предотврати попадението.
Малко след това стражът на домакините се справи и с много опасен удар на Родри след корнер. Все пак постепенно шведите успяха да се поокопитят, но въпреки това продължаваха предимно да се бранят. В 20-ата минута Жерард Морено стреля с глава, но Олсен пак бе на мястото си.
Испанците продължаваха да опитват всячески да превземат вратата на противника, но това не им се отдаваше. В 27-ата минута те бяха предупредени, че скандинавците ще се борят до последно, след като Лустиг стреля от полуволе, но Де Хеа спаси.
В 32-ата минута вратарят на иберийците отново се намеси решаващо. Лустиг центрира отлично за Куайсон, който засече с глава, но Де Хеа относно се отчете със страхотно спасяване. До паузата усилията на гостите не дадоха резултат и след 45 минути резултатът бе 0:0.
След почивката ситуацията бе доста по-различна, защото Швеция поведе в 50-ата минута. Куайсон центрира и Берг и Ларсон бяха спрени от фантастичните намеси на Де Хеа, който обаче капитулира при третата възможност и Берг вкара отблизо. Така испанците получиха гол в 4-о поредно гостуване. 
Емил Форсберг също притесни Де Хеа малко по-късно, преди испанците отново да вземат инициативата. Родри стреля с глава, но право в Олсен, който спаси лесно. Последва обаче неприятен момент за гостите, длед като вратарят Де Хеа получи контузия и бе заменен от Кепа. 
Резервата Родриго Морено пропусна добро положение за гостите, пращайки топката много близо до целта, а след това Жерард Морено бе разочарован от Олсен, който спаси с крак удара му отблизо.
Испанците продължиха да натискат до края и в крайна сметка стигнаха до скъпоценния гол. В 92-ата минута след корнер топката стигна до Фабиан Руис, който прострелно я прати във вратарското поле, където Родриго Морено отклони в мрежата и прати тима си на финалите.







БАБХ установи наднормено съдържание на пестицид във вносен пипер
В "Денят ON AIR" на 14 август от 19:15 часа: Каква трябва да бъде формулата за определяне на минималната заплата?
Съдът остави в ареста бащата, пребил 5-годишното си дете
Йотова: Разбирателството между религиите у нас спира навлизането на радикални идеи
Нова тревога в Румъния: Дрон падна само на 5 км от границата с Украйна
Друсат гюбеци пред паметника на Асеневци във Велико Търново, кметът ги подхвана (ВИДЕО)
Дигитално поколение: 18-годишните прекарват поне 4 часа онлайн
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Никола Цолов ще тества болид от Формула 1 в края на месеца
Жулиен Риков преди SENSHI 33: В най-добрата си форма съм, не вярвам в късмета на ринга
Дейна Уайт: Ислам е постигнал повече от Хабиб, но...
Франк Уорън потвърди: Голямата битка между Тайсън Фюри и Антъни Джошуа може да пропадне
Хавиер Мендес посочи 5-те най-велики ММА бойци в историята
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар