Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Еспаньол допусна десета загуба за сезона в Ла Лига. В среща от 15-ия кръг каталунците отстъпиха у дома с 2:4 пред Осасуна, макар и съперникът им да завърши срещата с 10 души.

Еспаньол поведе в резултата в 20-ата минута чрез Марк Рока от дузпа, а резултатът се запази такъв до почивката.

В началото на второто полувреме Осасуна успя да осъществи обрат в рамките на само пет минути чрез Рубен Гарсия и Чими Авила.

Ситуацията за гостите обаче се усложни в 52-рата минута, когато Факундо Ронкалия получи втори жълт картон и остави Осасуна с 10 човека.

Макар и с намален състав памплонци вкараха още два гола чрез Хон Монкайола и Роберто Торес от дузпа, а в края на добавеното време Хонатан Кайери оформи крайния резултат с втори гол за Еспаньол.

Поражението остави Еспаньол на 19-о място в класирането с едва 9 точки, докато Осасуна е на осмо място с 22 точки.