Бетис победи Атлетик Билбао с 3:2 в среща от 16-ия кръг на Ла Лига. Хеттрик за домакините от Севиля отбеляза Хоакин Санчес.

Още във 2-ата минута Емерсон проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Хоакин пое топката и с мощен удар откри резултата.

Девет минути по-късно Хоакин отново бе оставен непокрит от защитата на противника и покачи на 2:0.

В 20-ата минута ситуацията се повтори отляво на атаката на Бетис и ветеранът оформи своя хеттрик.

Минута преди края на полувремето Иняки Уилямс върна един гол, след като се разписа от дузпа.

Юри Берчиче вкара изключително красив гол в 75-ата минута и надеждите на Атлетик Билбао за точка изглеждаха реални.

Капитанът на Бетис Хоакин Санчес влезе в историята със своя хеттрик. Той стана най-старият играч, вкарал три гола в един мач в Ла Лига.

Полузащитникът, който е на 38 години изпревари Алфредо ди Стефано в този показател. Легендата на Реал Мадрид държеше първото място от 1964 г., когато е на 37 години.