Алавес изненада претендента за зона Шампионска лига Реал Сосиедад и го победи с 2:0 у дома в мач от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Така домакините спечелиха и трите мача на своя стадион във Витория срещу баските си конкуренти, след като преди това победиха Ейбар и Атлетик Билбао с по 2:1.

През първото полувреме нямаше положения и съответно голове, но след нея ключовия момент дойде в 56-ата минута, когато Борха Сайнс вкара за домакините.

Той се разписа след добавка след удар на Магаян, но трябваше да минат няколко минути преди попадението да бъде признато, тъй като ВАР преразгледа ситуацията заради сериозни съмнения за засада.

Последва четворна смяна за Сосиедад, но това не помогна на гостите и дълбоко в добавеното време Мартин Агирегабириа гарантира триумфа за домакините с удар отблизо.

Така Алавес вече е с 35 точки, докато Реал остана с 47, печелейки само 1 от двете срещи след подновяването на първенството.