Севиля остава твърдо в Топ 4 на Ла Лига, след като спечели с 2:0 гостуването си на Леганес в мач от 33-ия кръг, спирайки серия от 4 поредни равенства.

Оливер Торес се превърна в герой за андалусийци, вкарвайки две попадение още до почивката, които решиха всичко.

Халфът първо изненада вратаря Куеяр с удар малко пред границата на наказателното поле и даде аванс на отбора си в 23-ата минута.

Домакините бяха близо до изравняване в 34-ата минута, когато Вацлик се справи с удар на Гереро и само секунди по-късно Севиля отново вкара. Навас намери Торес на чиста позиция пред вратата и полузащитникът не пропусна.

Това даде контрола на андалусийици и те спокойно завършиха двубоя, като в 81-ата минута направиха победата си и още по-убедителна. Мунир се справи по страхотен начин с Росалес и реализира за 3:0.

Така Севиля вече има 57 точки и вече в 6 поредни гостувания от първенството е без загуба, макар и да спечели само 2 от тях. Леганес остава предпоследен с 25 точки, на цели 9 от спасителното 17-о място.