Испания срази Украйна с 4:0 в мач от Дивизия А на Лигата на Нациите с голове още до почивката.

Серхио Рамос вкара на двата пъти, а младокът Ансу Фати сътвори история, като също се разписа и Ла Фурия вече има 4 точки в групата.

Загубата сложи край на серията на Украйна от 12 поредни мача без поражение, но с по-добрата си игра домакините можеха да спечелят и доста по-убедително.

Луис Енрике направи цели 6 промени сред титулярите от мача с Германия, като Гая, Бускетс, Фабиан, Карвахал, Родриго и Феран Торес останаха на пейката. Атаката определено бе интересна, след като в нея действаха Дани Олмо, Жерард Морено и 17-годишния Ансу Фати.

Именно младокът стана център на внимание още във 2-ата минута, когато проби в наказателното поле и Кривцов го спъна. Дузпата бе категорична и Серхио Рамос я превърна в гол, въпреки че Пятов позна ъгъла.

Това развитие на нещата донесе спокойствие на домакините, които установиха контрол върху мача. Все пак Кривцов стреля неточно с глава за Украйна, докато удар на Серхио Регилон мина близо до целта за Испания.

В 16-ата минута Пятов спаси удар на Рамос, а и Ансу Фати продължаваше да се старае. Младокът обаче се стараеше много и в 23-ата бе близо, но ударът му мина близо до целта. След това негов опит бе избит от голлинията, преди Ла Фурия все пак да вкара.

В 29-ата минута Дани Олмо центрира от корнер, а Рамос отправи прехвърлящ удар с глава, за да матира Пятов. Само 3 минути по-късно интригата приключи. Ансу Фати проби до границата на наказателното поле, смени посоката и вкара с отличен удар, при който топката рикошира и в гредата.

На 17 години и 311 дни той се превърна в най-младия голмайстор за Испания, като подобри постижението на Хуан Ераскин, който през 1925-а година вкарва на 18 години и 344 дни за Фуриите.

В 41-ата минута Михайличенко стреля в тялото на Де Хеа отдалеч, а паузата дойде при 3:0. След нея темпото спадна, а домакините сякаш решиха, че са си свършили работата и може би затова дълго време положения нямаше. Украинците също нямаха желание след сериозното изоставане.

В 62-ата минута Олмо все пак накара Пятов да спасява удара му, след което гол на Жерард Морено бе отменен поради засада. Резервата Оскар пък прати топката в гредата в 77-ата минута, а малко след това Пятов спаси удар на Ансу Фати.

Все пак в 84-ата минута домакините вкараха още един гол. Новото попълнение на Манчестър Сити Феран Торес се оказа най-съобразителен при една ситуация и вкара с прецизен изстрел, за да оформи крайното 4:0.

Испания – Украйна    4:0

1:0 Рамос 3 дузпа