С късни голове Валенсия спечели по драматичен начин местното дерби срещу Виляреал с 2:1 и добави ценни 3 точки към актива си.

Двубоят от 26-ия кръг на Ла Лига вървеше добре за Жълтата подводница, след като Жерард Морено откри от дузпа в 39-ата минута. Яспер Силесен направи серия спасявания на вратата на Прилепите, за да ги остави в мача.

Въпреки това се очертаваше победа за гостите, когато в 86-ата минута и домакините получиха наказателен удар, който Карлос Солер превърна в гол и изравни.

Драмата настъпи в 91-ата минута, когато Олива изведе Гонсало Гедеш леко вляво в атаката на отбора си и португалецът със страхотен диагонален удар осигури важната победа за Валенсия.

След нея Прилепите вече имат 30 точки и се отдалечиха на 8 от опасната зона, макар и преди мачовете на конкурентите.

В същото време серията на Виляреал без победа в първенството достигна 8 срещи, като тимът загуби 3 от последните си 4 мача и остава с 37 точки, но може да изостане още в битката за топ 6.