Отборът на Райо Валекано се завърна в Примера дивисион след две години отсъствие, след като победи Жирона с 2:0 като гост в реванша от финалния плейоф за промоция в елита.

Райо Валекано бе загубил първия мач у дома  в Мадрид с 1:2, но снощи постигна успех с човек по-малко и надви съперника си с общ резултат 3:2, информира БНР.

Голове на Алваро Гарсия Ривера и Оскар Трехо през първото полувреме бяха достатъчни за Райо, въпреки че отборът остана с човек по-малко в 56-та минута след червен картон на Емилиано Веласкес. Тимът имаше много труден сезон, изпълнен с различни проблеми, включително неплащане на заплатите на играчите, скандал с липсата на компенсация за феновете със сезонни билети и множество контузии, но в крайна сметка момчетата на Андони Ираола успяха да изпълнят голямата цел и да спечелят промоция, въпреки че започнаха плейофите от шеста позиция.

Промоция за Ла Лига в редовния сезон спечелиха Еспаньол и Майорка, а от елита изпаднаха отборите на Уеска, Реал Валядолид и Ейбар.