Атлетико Мадрид започна с победа защитата на титлата си в Ла Лига, след като спечели с 2:1 гостуването си на Селта във Виго.
Големият герой за Дюшекчиите бе Анхел Кореа, който вкара и двата гола за отбора. В края на мача се стигна до напрежение и два червени картона.
Столичани откриха в средата на първото полувреме, когато Тома Лемар навърза двама съперници и намери Кореа, който с мощен удар от границата на наказателното поле нямаше как да сбърка.
Яго Аспас имаше прилична ситуация, но не успя да затрудни Облак с удар от малък ъгъл преди да се превърне и в спасител, след като изби от голлинията удар на Марио Ермосо.
Все пак след почивката галисийците изравниха. ВАР прегледа ситуация в наказателното поле за игра с ръка и съдията отсъди дузпа, която Аспас превърна в гол в 59-ата минута.
Само 5 минути след това обаче, Кореа вкара отново. Бързо разигран корнер хвана защитата на домакините неподготвена и нападателят се разписа с нисък удар за 2:1.
Дълбоко в добавеното време се стигна до напрежение и два червени картона. Ермосо и Уго Майо се сдърпаха след остро влизане на защитника на Селта и в крайна сметка те бяха изгонени.







Шофьорите ще плащат повече за смяна на гуми
Финансист: Еврото не е панацея, бюджетът наказва бизнеса
Централна емисия
Цеца бясна на журналист след въпрос за българското знаме в Северна Македония (+ВИДЕО)
Все по-силни призиви Великобритания да върне Розетския камък на Египет
Младите руснаци се обсебиха от опасно хапче за отслабване
Ана Уинтур на 76 – жената, която промени завинаги светa на модата
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
5 проблема, които нискокачественото гориво причинява
Валтър Уокър: „Не съм готов за топ 10 на тежка категория в UFC — имам още много да уча“
Агит Кабайел ще защитава временната си титла на WBC на 10 януари в Германия
Гига Чикадзе се завръща срещу Кевин Валехос на финалното UFC събитие за 2025 г.
Марио Баутиста: „От UFC ми обещаха нещо голямо след загубата от Нурмагомедов“
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия
Коментари
Напиши коментар11:16 | 24 апр 2024 г.
21:42 | 15 авг 2021 г.
21:11 | 15 авг 2021 г.
Напиши коментар