Ерик Ламела започна ударно в Севиля, след като вкара два гола при победата над Райо Валекано с 3:0 в мач от 1-ия кръг на Ла Лига.

Аржентинецът  пристигна на „Рамон Санчес Писхуан“ от Тотнъм и използва по великолепен начин шанса си, вкарвайки в 55-ата и 79-ата минути.

През първото полувреме Юсеф Ен-Несири даде аванс на андалусийци от дузпа, като заради нарушението Лука Зидан бе изгонен и това до голяма степен преодпредели и крайния изход.

Домакините бяха без важни играчи като Боно, Ракитич, Окампос и Сусо, които пропуснаха мача заради леки здравословни проблеми, но отсъствието им изобщо не се усети.

При първия си гол Ламела имаше късмет, тъй като след като стреля се получи рикошет в Кетена, а вторият дойде след пас на Ен-Несири.

„Много съм щастлив, защото победихме, а головете, които вкарах, направиха вечерта още по-хубава. Трябва да демонстрирам качествата си във всеки мач, а не само в един. Това обаче бе мечтан дебют“ заяви Ламела.

През миналия сезон атакуващият играч вкара едва 2 гола за Тотнъм, макар че единият от тях бе запомнящата се  „рабона“ в дербито с Арсенал, като попадението бе избрано за най-красива за кампанията във Висшата лига.