Еспаньол надигра Леванте с 4:3 у дома в зрелищен сблъсък от 17-ия кръг на испанската Ла Лига. Серхи Дардер откри за каталунците в 6-та минута, но гостите осъществиха пълен обрат до почивката след точните интервенции на Хорхе де Фрутос и Сон.

След паузата Раул де Томас възстанови паритета, преди Хосе Луис Моралес да върне преднината на тима от Валенсия. Хавиер Пуадо обаче вкара два гола за домакините за крайното 4:3 в полза на Еспаньол. Гостите завършиха мача в намален състав след директния червен картон на Сон.

В класирането Леванте продължава да е на последна позиция, без успех в 17 кръга, при осем равенства и девет загуби. Еспаньол е осми с 23 пункта. В следващия кръг каталунците гостуват на Селта, докато Леванте приема Валенсия в градско дерби.