Испания постигна второ поредно равенство във 2-ра група на Първа лига в Лигата на нациите, след като направи 2:2 като гост на Чехия. Домакините повеждаха в резултата два пъти след голове на Якуб Пешек (4) и Ян Кухта (66), но иберийците изравняваха все в края на полувремената - чрез Гави (45) и Иниго Мартинес (90). Испанците удариха и два пъти гредите.

Така след равенството 1:1 с Португалия преди дни тимът на Луис Енрике спечели втората си точка в групата. Чехия път записа 4-та си след успеха с 2:1 над Швейцария. В групата поведе Португалия с 4 точки и по-добра голова разлика след успеха с 4:0 над швейцарците, които записаха второ поражение.

В следващите мачове на 9 юни Испания гостува на Швейцария, а Чехия на Португалия, а на 12 юни Испания посреща Чехия.

Чехия започна добре срещата и поведе резултата след само 4 минути игра. Кухта бе намерен зад защитата на гостите и подаде на Пешек, който на опразнената врата нямаше как да сбърка и направи 1:0.

Испания пое контрола върху срещата, но домакините се защитаваха добре и не допуснаха грешки в защитата си. Първото реално положение за Испания бе в 27-та минута, когато Пабло Сарабия остана на стрелкова позиция, но отправи много неточен удар. В 35-та минута пък Вацлик отрази удар на Ерик Гарсия с глава.

В края на първото полувреме Испания все пак изравни. Родри получи топката на границата на наказателното поле и подаде на Гави, който с прекрасен удар с левия крак намери далечния ъгъл и не остави шансове на Вацлик - 1:1.

“Ла Фурия” започна добре втората част и минути след подновяването на играта Дани Олмо стреля опасно, но неточно. В 54-та минута Кухта можеше да вкара втори гол за Чехия, след като бе изведен сам срещу Унай Симон, но не намери очертанията на вратата.

След час игра Испания бе на сантиметри от втори гол, след като Мората изведе Асенсио, а ударът на последния се отклони в гредата. Така се стигна до 66-та минута, когато Кухта направи 2:1 за Чехия. Нападателят на Локомотив Москва бе изведен сам срещу Симон и този път копна много технично топката над испанския вратар, за да даде отново аванс на тима си. Кухта се разписа и дни по-рано за успеха с 2:1 над Швейцария.

Испания имаше своите шансове, но в 70-та минута и Феран Торес имаше нещастието да удари греда, след като отправи хубав удар с глава.

Така се стигна до 90-та минута, когато Испания най-накрая вкара, с помощта на…гредата. Марко Асенсио центрира от лявото крило, а Иниго Мартинес засече топката с глава от сложна позиция. Тя се отклони от напречната греда, тупна зад голлинията и излезе. Голът обаче бе зачетен.

Чехия - Испания 2:2
1:0 Якуб Пешек 4’
1:1 Гави 45+3’
2:1 Ян Кухта 78’
2:2 Иниго Мартинес 90’

Чехия: Вацлик, Зима, Врабец, Матео, Цоуфал, Садилек, Соучек, Зелени (24 - Янкто), Пешек (59 - Хложек), Ленгър (59 - Черни), Кухта (78 - Юречка)

Испания: Симон, Карвахал, Гарсия, Мартинес, Алонсо, Родри (61 - Бускетс), Гави, Коке (72 - М. Йоренте), Олмо (61 - Асенсио), Сарабия (46 - Феран), Де Томас (61 - Мората)