Испания не допусна нова изненада срещу Чехия и спечели с 2:0 в Малага. Голове през двете полувремена донесоха успеха на Ла Фурия, след като домакините като цяло контролираха мача, макар че преди първия гол чехите ги стреснаха с две опасности.

Така испанците поведоха в група 2 на Лига А с 8 точки, докато чехите останаха с 4, допускайки второ поредно поражение, след солидното си начало и добрите резултати в първите 2 срещи.

Луис Енрике направи серия промени в състава на Испания от победата над Швейцария. Те бяха цели 9, като само Алваро Мората и Унай Симон запазиха местата си. За чехите промените бяха 5 от предишния двубой.

Началото бе равностойно и спокойно, като гостите стояха добре, а домакините така и не можеха да стигнат до нещо опасно в първите 15 минути.

Чехите пресираха иберийците на няколко пъти при изнасянето на топката и в 17-ата минута получиха възможност, след като Вацлав Черни остана сам пред наказателното поле, стреля остро, но Симон спаси.

Малко по-късно дълга топка даде възможност на Ян Кухта на напредне от центъра, той влезе в наказателното поле, но беше изтласкан встрани. Все пак стреля по диагонала доста опасно, но Симон изби с крак.

Това сякаш стресна домакините, които поведоха при първата си опасна атака. Коке изведе добре Асенсио в наказателното поле, той овладя с първото докосване, обърна се и намери спринтиралия Карлос Солер, който вкара със силен удар в близкия ъгъл.

Това даде спокойствие на испанците, които установиха контрол и малко по-късно отново Солер бе намерен от Асенсио, но в последния момент се подхлъзна и не успя да стреля точно.

В следващите минути Ла Фурия запази контрола, но без да стигне до добри положения, а и гостите не стигнаха до нищо опасно, така че паузата логично дойде при аванс за домакините.

След почивката Пешек опита прехвърлящ удар за чехите, но прати топката над вратата. Гостите опитаха да натиснат, но испанците продължиха да контролират ситуацията. Младият Гави също се появи на терена за радост на феновете по трибуните.

Смените на Чехия не дадоха необходимия резултат, а испанците си гарантираха триумфа в 75-ата минута. Тогава Гави напредна и подаде на Олмо, който отклони за свободния Феран Торес вдясно. Той подаде остро, получи се лек рикошет, но все пак Пабло Сарабия бе на точното място и реализира отблизо на далечната греда за крайното 2:0.

Испания – Чехия    2:0

1:0    Карлос Солер 24
2:0    Сарабия 75

Испания: Симон, Карвахал, Ерик Гарсия, Мартинес, Алонсо (78 Алба), Солер (59 Гави), Родри, Коке (79 Бускетс), Асенсио (72 Сарабия), Мората (59 Феран Торес), Олмо
Чехия: Мандоус, Зима, Брабец, Йемелка, Цоуфал, Садилек (30 Крал), Соучек, Зелени (79 Калвах), Пешек (79 Тецл), Кухта (59 Юречка), Черни (59 Хложек)