Съперникът на Манчестър Юнайтед в Лига Европа – Бетис, постигна страхотен обрат срещу Елче и спечели с 3:2 като гост първия мач от 23-ия кръг в Ла Лига.

Двубоят предложи много емоции, като в него бяха отсъдени 4 дузпи, а домакините завършиха сблъсъка с двама играчи по-малко.

Елче, който изглежда сигурен изпадащ със само една победа на сметката си, дръпна с два гола в първите 10 минути и шокира севилци. Фидел вкара в 6-ата минута от дузпа след намесата на ВАР, а скоро след това Лукас Бойе удвои.

След паузата обаче, ситуацията се промени значително, а смените на Мануел Пелегрини  преобърнаха нещата. Лисандро Магалан от Елче бе изгонен след намесата на ВАР, а Борха Иглесиас върна интригата от дузпа в 65-ата минута.

Само 3 минути по-късно Хуан Миранда изравни, за да дойде пропуск от бялата точка на Борха Иглесиас 2 минути преди края. В добавеното време обаче, гостите получиха нова дузпа за игра с ръка, която Уилям Жозе вкара и донесе успеха.

Резервата на Елче Папе Шейк Диоп бе изгонен заради протестите си, а тимът остава на дъното само с 9 точки. Бетис пък има 40 и е 5-и, оставайки в борбата за Топ 4, като третият Реал Сосиедад е с 43, а Атлетико Мадрид с 41.