Реал (М) се върна на победния път. След като тимът на Карло Анчелоти сбърка в предния мач и завърши 1:1 с Райо Валекано, "кралският" клуб взе дербито  със "Севиля" 1:0 от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Успехът за "белия балет" донесе Лука Модрич. Хърватинът единствен успя да преодолее стража на гостите в самия край на срещата.

Победата бе 7-а поред за Реал на "Бернабеу" в елита на Испания.

С успеха "Реал" събра 65 точки с 8 повече от втория Барселона. До края на сезона остават 12 кръга.

В 8-ата минута Юсеф Ен-Несири получи отлично топката, но стреля в аут.

2 мин по-късно Реал прати топката във вратата на Ниланд, но попадението бе отменено. Лукас Васкес вкара, но след проверка в ВАР съдиите видяха нарушение на Начо Фернандес.

Десетина минути след това Ен Несири се свлече в наказателното поле и поиска дузпа от съдията, но реферът замълча.

До края на полувремето Реал владееше инициативата, но до чисто положение пред вратата на гостите така и не стигна. Единствения по-сериозен удар, който "белия балет" отправи, дойде в добавеното време на частта. Федерико Валверде получа топката и стреляно от далечно разстояние, но вратарят на Севиля спаси.

В началото на втората част гредата спаси андалусийци. Валверде бе изведен сам срещу вратаря. Играчът на кралския клуб премина покрай стража на съперника и стреля, но ударът му нацели дясната греда.

В 52-ата шанс за гол се откри и пред Севиля.

Бернал бе намерен в наказателното поле на "лос бланкос" и стреля в левия ъгъл, но Лунин го отрази.

Последваха две опасни положение за Реал. Първо Родриго проби, нагласи си топката и стреля, но шутът му излезе в аут.

Малко по-късно другият бразилец в състава на Карло Анчелоти - Винисиус, показа огромната си класа. Той навърза няколко играчи, освободи си място да стреля, но ударът му отразен от Ниланд.

След час игра се стигна до нещо много нетипично за мач от топ 5 на първенствата. Главният съдия Исидро Диас де Мера спря мача. А причината - арбитърът не можеше да продължи да ръководи повече срещата, тъй като получи проблем. На секундата главният съдия бе заменен от 4-ия рефер Фернандес Буерго.

Атаките на Реал не спираха, но стражът на Севиля не позволяваше по никакъв начин да бъде преодолян.

В 70-ата мин Родриго навлезе на слалом в наказателното поле. Офанзивният играч на "кралския клуб" стреля ниско в левия ъгъл, но отново показа класа и спаси.

Реал все пак успя да пробие невероятния Ниланд. Това се случи в 81-ата мин. Избита топка попадна на крака на Модрич на границата на наказателното поле, а хърватският маестро я насочи неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Севиля. Това бе 2-и гол през сезона на една от легендите на Реал.

Стартови състави:

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин, 23. Ферлан Менди, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо, 17. Лукас Васкес, 21. Браим Диас, 18. Орелиен Чуамени, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 11. Родриго, 7. Винисиус Жуниор

Севиля: 13. Ориан Ниланд, 27. Кике Салас, 4. Серхио Рамос, 22. Люик Баде, 16. Хесус Навас, 5. Лукас Окампос, 18. Джибрил Соу, 24. Бубакари Сумаре, 21. Оливер Торес, 20. Исаак Ромеро Бернал, 15. Юсеф Ен Несири