Бетис сложи край на серията от четири поредни поражения в Ла Лига с домакинска победа с 2:1 над Селта (Виго)  31-ия кръг. Това беше и най-лошата серия за тима през целия сезон, която ги беше смъкнала на 8-о място в класирането.

Но с голове на Хуан Миранда и Набил Фекир те дръпнаха с 2:0. Йорген Странд-Ларсен върна попадение за гостите в добавеното време. Това беше и първа загуба за новия треньор на Селта Клаудио Хиралдес, който преди три мача замени Рафа Бенитес. Но галисийците си остават на 17-о място, точно над последните три изпадащи състава с 28 точки, три пред Кадис.

След първо полувреме без голове, Хуан Миранда откри резултата в 52-ата минута след подаване на ветерана Ектор Бейерин. Иско Аларкон с хитър прехвърлящ пас пък осигури асистенцията на Набил Фекир за 2:0 в 82-ата минута.