Крайният защитник на Атлетик Билбао Оскар Де Маркос ще прекрати футболната си кариера след края на сезона, съобщава вестник "Мундо Депортиво". Той е обявил новината на съотборниците си днес, след като те са се събрали за първа тренировка през седмицата.
"Капитанът избра този момент за съобщението си, за да може отборът да се концентрира върху спортните си цели до края на сезона, като отборът е на четвърто място в класирането на първенството и си осигури участие в осминафиналите на Лига Европа", написаха от испанския клуб в комюнике.
Де Маркос изравни в неделя Икер Муниан като втори в класацията на футболистите на Атлетик с най-много мачове - 560, като изостава единствено от митичния Хосе Анхел Ирибар, който има 614. Следващия уикенд той ще има възможност да се утвърди сам на второто място в класирането в мача срещу Валядолид на "Сан Мамес". Защитникът ще навърши 36 години през април. Очаква се Де Маркос да даде пресконференция по-късно през деня пред медиите, за до обясни мотивите за оттеглянето си.







Централна прогноза
Йосиф Аврамов: Банкерите трябва да стоят далеч от политиката
Изтеглянето на танкера “Кайрос” е планирано за утре
След отказ на двигател: Самолет на United Airlines се върна аварийно във Вашингтон
Рецептата Dnes: Кекс с банани и какао
Балабанов, ИТН: Допуснахме грешки, но няма от какво да се крием
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Хенри Сехудо: Садулаев има всичко, за да стане шампион и в ММА
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар