Старши треньорът на европейския шампион по футбол Испания Луис Де ла Фуенте заяви след победата над Нидерландия след дузпи, че чувства страхотно вълнение.
"Много се вълнуваме. Това беше мач, който можеше да бъде финал на Европейско първенство. Бяхме на познато ниво. Усещането беше същото като на Евро 2024", заяви Де ла Фуенте пред телевизия TVE.
Испания победи драматично Нидерландия с 5:4 след дузпи като домакин във Валенсия и се класира за полуфиналите в Лигата на нациите. В редовното време резултатът бе 2:2, а след продълженията отново имаше равенство 3:3. Първата среща в Нидерландия също завърши при равенство 2:2. Иберийците ще бъдат съперници на България в квалификационна група "Е" за Мондиал 2026, в която са още отборите на Грузия и Турция.
"Това бяха два отбора със сходни характеристики, защото играем атакуващ футбол. Феновете трябва да се забавлявали доста. Ние също ще се насладим на още една Финална четворка с три бивши световни шампиони и един победител от Европейско първенство (2016). Трябва да погледнете към съставите. Бивш световен шампион като Италия отпадна от надпреварата. Винаги съм сравнявал нивото тук с това на Европейско първенство", коментира още селекционерът на Испания.
Полузащитникът на испанския национален тим Педри, който отбеляза победната дузпа, каза, че успехът не би бил възможен без вратаря Унай Симон. "Това не би било възможно без Унай, който винаги спасява една или две дузпи. Много труден двубой. Нидерландия има добър отбор, който играе хубав футбол и винаги опитва да задържа притежанието на топката. Започнахме добре, но и те опитваха да вкарат. Стигна се до дузпи, но ние имаме Унай", заяви Педри.
"Нидерландия има страхотен тим с играчи на най-високо ниво, които не правят нещата лесни за противника. Бихме искали успехът да дойде по-лесно, но важното е, че се справихме", добави авторът на два гола за Испания в срещата с Нидерландия Микел Оярсабал.







Костадинов: Няма вариант да подкрепим ново правителство в този парламент
Рецепта от тефтера на баба: Банички на тиган
Тошко Йорданов: Не се сърдя на Борисов, решението беше взето от трите партии
Калас и Кос призоваха Босна и Херцеговина да се придържа към курса към ЕС
Люлинският кмет предлага намаляване с 25% на таксата за битови отпадъци за жителите на квартала
Двама души са загинали през последното денонощие
Учени разкриха реалните ползи и рискове на медицинския канабис
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Поредното изискване на ЕС вдига цената на новите автомобили
Как да шофирате безопасно по заледен склон
Българската федерация по карате киокушин отличи най-добрите си състезатели за 2025
Дерек Чисора разочарован от нокаута на Кубрат Пулев
България с три световни титли от Световното първенство на KWF
Ули Вегнер: Кубрат беше в идеална форма
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар