Турция спря победния ход на Испания след атрактивно 2:2 в Севиля, но това не попречи на европейските шампиони да завърша първи в групата, в която бе и България и да се класират за световното догодина.
Все пак иберийците загубиха първи точки и получиха първите си голове. Те поведоха, но комшиите направиха обрат, преди все пак домакините да стигнат до равенството.
Така Ла Фурия печели група Е с 16 точки от 18 възможни, докато турците остават втори с 13, като ще имат възможност да стигнат до Мондиала чрез плейофите.
Испанците вкараха още при първата си опасна атака в 4-ата минута. Марк Кукурея успя да подаде отляво почти от аутлинията, Фабиан Руис се размина, а след това същото направи и защитник, за да може топката да стигне до Дани Олмо, който бързо я обработи и я прати във вратата с прав удар.
В средата на първата част иберийците изпуснаха нов гол. Оярсабал бе изведен добре, но избяга леко вляво, след което върна пред вратата, но ударът на Йереми Пино бе отклонен в корнер, който не донесе нищо.
Последва опасен удар на Олмо, който Баяндър изби по атрактивен начин. Секунди по-късно двамата пак повториха упражнението, като този път халфът стреля от въздуха, но вратарят пак бе на ниво.
И на фона предимството на домакините, турците изравниха. В 42-ата минута след корнер Йълдъз отклони към вратарското поле, където Дениз Гюл реагира най-бързо, изпревари Унай Симон и реализира. Това бе първото получено попадение за домакините в тези квалификации.
До почивката Баяндър спаси удар с глава на съперник, а след това и с крак ситуация за Фабиан Руис, за да може паузата да дойде при равен резултат.
Скоро след нея шокът за домакините стана пълен. В 54-ата минута топката бе чукната към Йозджан пред наказателното поле и той с отличен нисък удар я прати в долния десен ъгъл, за да направи пълния обрат. В Севиля се готвеше изненада!
Европейският шампион обаче бързо отговори. След подаване на Кукурея отляво се получи разбъркване, топката не бе ичистена, Демирал спаси на голлинията първия удар, но след това от съвсем близо Оярсабал нямаше как да сбърка и направи 2:2.
До края домакините натиснаха, като имаха няколко добри положения, включително и в последните секунди, когато след грешка на Баяндър испанците вкараха, но попадението бе отменено заради засада и така мачът завърши без победител.








От Helpbook: До 3 през нощта не спира музиката от AURA Festival до летище София
Рецепта от тефтера на баба: Пилешки плетеници
Жена падна в необезопасена шахта и загина
Тръмп пусна нов US паспорт със собствена снимка
Проверките по морето започнаха, има и нарушения
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Този мотоциклет вдига 100 км/ч за 0,4 секунди
Citroën сваля цената на Ami срещу отлични оценки
Майлс Симсон: Победата в SENSHI Grand Prix би означавала всичко за мен
Боб Аръм атакува Дейна Уайт: Той е рак за бокса
Израел Адесаня не мисли за отказване: Това не е краят на историята ми
Том Аспинал поднови тренировки, преговаря с UFC за реванш със Сирил Ган
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар00:50 | 19 ное 2025 г.
Напиши коментар