Бившият германски национал Томас Хитцлшпергер обяви, че е хомосексуалист. Той направи това в интервю пред германския вестник Ди Цайт.
31-годишният футболист прекрати кариерата си преди 4 месеца, въпреки че имаше оферти от различни клубове да продължи да играе. Тогава той заяви, че "има нужда от нещо друго".
Хитцлшпергер е юноша на Байерн Мюнхен но започна кариерата си в професионалния футбол с екипа на Астън Вила. Най-добрите му години обаче бяха с екипа на Щутгарт, когато стана германски национал.
"Разкривам сексуалната си принадлежност, защото искам да предизвикам дискусия относно хомосексуалността в професионалния спорт", заяви Хитцлшпергер пред Ди Цайт.
"Никога не съм се срамувал от това какъв съм", добавя той, макар да признава деликатната ситуация да е в съблекалня с останалите съотборници.
"Представете си 20 мъже да стоят на една маса и да пият. Трябва да оставиш мнозинството, стига шегите да са поне наполовина смешни и приказките за хомосексуалността да не стават прекалено обидни".
"В Англия, Германия или Италия хомосексуалността не е приета сериозно за казус, поне не и в съблекалните".
Хитцлшпергер е първият известен футболист, който разкрива, че е гей и общо втория в професионалния футбол. По-рано през годината бившият играч на Лийдс - американецът Роби Роджърс също обяви че е гей. Той го направи след като прекрати кариерата си на едва 25-годишна възраст. След това обаче, окуражен от позитивните реакции той реши да продължи да играе и подписа с ЛА Галъкси.
Сега и Томас Хитцшпергер получи окуражителни думи. Първи го подкрепи Лукас Подолски.
"Смело и правилно решение. Респект, Томас Хитцшпергер. Неговото признание е важен знак за нашето време", коментира халфът на Арсенал в Туитър.








Животът на 3 китайски зодии се променя към по-добро през юли 2026
Руснаци в България подпомагат Украйна с високопроходими автомобили (СНИМКИ)
Експерт: AI влиза в базовата грамотност, не го ползвайте като Google
Цената на водата скача, без стратегия във ВиК отрасъла и размити отговорности
Адвокатът на Пеевски сезира СГП за възможно незаконно подслушване срещу него
Министерският съвет одобри Бюджет 2026
Внук наръга смъртоносно баба си във Видин
Гражданска отговорност – пълно ръководство за шофьора, който цени пътната безопасност
Никога не паркирайте колата си под това дърво през лятото
Ferrari и BMW преминават към по-евтини кабели
Кризата във Volkswagen изхвърля на улицата 670 инженери в София
Джошуа Акингбаде преди SENSHI 32 Grand Prix: Роден съм за големите битки
Шон Стрикланд: Един ден с Джони Еблен ще се бием за титлата в UFC
Джош Хокит поиска UFC да освободи Том Аспинал
Филип Хъргович: Ще нокаутирам Мозес Итаума в седмия рунд
Защо да хапваме повече праскови през лятото?
Хамамелис и ползите от него за кожата
Как поднорменото тегло влияе на организма?
Дефицит на витамин B12 в напреднала възраст – защо наподобява деменция и невропатия?
Коментари
Напиши коментар21:32 | 8 яну 2014 г.
21:31 | 8 яну 2014 г.
21:14 | 8 яну 2014 г.
20:38 | 8 яну 2014 г.
20:33 | 8 яну 2014 г.
20:30 | 8 яну 2014 г.
19:07 | 8 яну 2014 г.
18:40 | 8 яну 2014 г.
16:21 | 8 яну 2014 г.
16:05 | 8 яну 2014 г.
Напиши коментар