Нападателят на Манчестър Сити Един Джеко няма особено добро мнение за италианското първенство и намекна, че едва ли би заиграл в Калчото.

Името на босненеца усилено се свързваше през годините ту с Интер, ту с Ювентус.

Той обаче се чувства добре в настоящия си отбор, след като изигра много важна роля с головете си през последните кръгове за спечелването на титлата.

"Когато бях дете, моето любимо първенство бе италианското. Бях фен на Милан, където играеха велики футболисти", заяви Джеко пред "Кориере дела Сера".

"Играта им беше просто спектакъл. Висшата лига по това време не бе толкова популярна, имаше много по-малко чар".

"Сега всичко е различно. Възприемането на Италия е негативно, има твърде много скандали в Калчото, а освен това стадионите са стари".

"Дали бих искал да заиграя в Италия? Сити е страхотен отбор, ние току-що спечелихме Висшата лига и искаме да се представим успешно и в Шампионската лига".

"Аз винаги съм си мислел, че ще бъде хубаво да опитам късмета си в Италия, не знам обаче. Ако може би като стана на 50 години стадионите и спорта там се подобрят? Не вярвате ли, че това ще стане? Всъщност, никога не съм си мислел, че ще играя на "Маракана". ...", завърши Джеко в малко подигравателен стил.