Уест Хям спря серията на Тотнъм от 6 поредни победи, след като победи с 1:0 на своя „Болейн Граунд”. По този начин Чуковете не допуснаха Шпорите да стигнат до върха, което щеше да се случи при успех за тима от Северен Лондон.

Михаил Антонио отбеляза решителното попадение за домакините в началото. Чуковете доминираха до почивката, а след нея въпреки известното подобрение, гостите не успяха да стигнат до попадение.

На връх 44-ия рожден ден на Маурисио Почетино, Тотнъм не успя да зарадва мениджъра си и остава с 54 точки, на 3 от Лестър. В същото време серията на Уест Хям без загуба у дома достигна 14 мача във всички турнири, а с 46 точки отборът е само на една от четвъртото място.

За Уест Хям имаше само една промяна, като Педро Обианг замени наказания Сам Байръм. Мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино направи 4 промени в своя състав, като стартираха Киърън Трипиър, Бен Дейвис, Райън Мейсън и Насер Шадли. Деле Али бе на пейката.

Уест Хям нанесе ранен удар. Още в 7-ата минута след корнер Михаил Антонио отново се оказа на точното място, като засече на близката греда и преодоля Лорис, за да даде аванс на домакините.

Чуковете продължиха да играят добре, докато Шпорите бяха притеснени. В 16-ата минута Марк Нобъл стреля опасно извън наказателното поле, но Лорис показа класата си и спаси.

Нищо не се получаваше в играта на Тотнъм, грешките следваха една след друга и за вратата на Уест Хям нямаше проблеми. Пайе стреля от свободен удар, но не затрудни особено Лорис малко след половин час игра. Така или иначе на почивката домакините логично водеха.

След нея Тотнъм се подобри. Ламела стреля неточно с глава. В 63-ата минута силен удар на Алдервайрелд бе избит от Адриан към Хари Кейн, който от чиста позиция не успя да се разпише.

Деле Али също влезе, но и това не помогна. Тотнъм трудно стигаше до добри ситуации и логично с оглед на показаното, Шпорите допуснаха поражение в лондонското дерби, която им попречи да се изкачат на върха.

Уест Хям – Тотнъм    1:0

1:0    Антонио 7

Уест Хям: Адриан, Обианг, Колинс (66 Оксфорд), Огбона, Кресуел, Антонио, Нобъл, Куяте, Лансини (84 Сако), Пайе, Еменике (73 Каръл)
Тотнъм: Лорис, Трипиър, Алдервайрелд, Вимер (77 Каръл), Дейвис, Дайър, Мейсън, Шадли (61 Али), Ериксен, Ламела (70 Сон), Кейн

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/g41WorRKHQM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>