Тръпката да водиш националния отбор на Англия по футбол е наистина голяма, заяви новият селекционер Сам Алардайс, който пое поста след фиаското на европейското първенство и напускането на Рой Ходжсън.
Бившият мениджър на Болтън, Съндърланд, Уест Хем и Нюкасъл добави, че винаги е успявал да подобри формата на своите отбори след пристигането си в тях и очаква това да се случи и с Англия.
"Тръпката е голяма и мисля, че постът ми подхожда. Имам нужния опит не само да предизвикам играчите да постигат успехи, но и да предизвикам самия себе си да го направя. Натрупах този опит с петте различни клуба, които водих във Висшата лига", каза той.
"Изминалите години ме направиха по-твърд като човек. Просто тук е така. Приех да водя националния отбор, защото ми е нужно ново предизвикателство. Сигурен съм, че мога да направя отбора по-добър и по-успешен. В миналото съм успявал да преобърна сезона за определен клуб още в самото начало, след като съм поел мениджърския пост. Правил съм го с Уест Хям, Съндърланд и Блекбърн. В случая ще ми бъде нужна подкрепа и от футболистите, и от треньорски състав в националния отбор. Трябва да бъдем обединени, защото само така ще изпълним нашата цел, а тя е да бъдем успешен отбор", добави Алардайс.
"Прагматичен треньор съм. Изборът на тактика и на стил на игра зависи пряко от наличните футболисти и съперника. Винаги се опитвам да създам и добра атмосфера в отбора, защото това е един от най-важните елементи. Искам да го направя и в националния тим, защото това е върхът в моята кариера", добави селекционерът.







Сигнали от страната: Надвиснали клони и сухи дървета опасни за хора и имущество
Рецепта за шоколадова торта с лешници без печене
Брад Пит е виждал в самоубийството изход от болката
ЦСКА 1948 отпадна от Европа след драма с "Панатинайкос"
Парфюмите с аромат на кола са хитът на това лято
Най-добрите етерични масла за борба с хлебарките
Кои домати за какви ястия са подходящи?
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
България с осем боксьори на Европейското първенство в Лозница
Силно представяне на българските таекуондисти в Сърбия
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментар16:55 | 25 юли 2016 г.
16:22 | 25 юли 2016 г.
15:38 | 25 юли 2016 г.
15:02 | 25 юли 2016 г.
Напиши коментар