Стоук продължи със силното си представяне напоследък и след 3:1 над Суонси записа трети пореден успех във Висшата лига, отдалечавайки се от опасната зона.

Грънчарите вече имат 12 точки и се изкачиха на 12-о място, докато Лебедите остават в зоната на изпадащите с 5 и със само една победа на сметката си.

Домакините заслужено спечелиха, като поведоха още в 3-ата минута, когато Вилфред Бони отклони в мрежата подаване на Джо Алън. Така той става 4-ият играч, който бележи за 3 различни отбора в Премиър Лийг.

Само 5 минути след това обаче, Уейн Раутлидж изравни след удар с глава. До почивката Стоук удари 3 греди, като два пъти Чарли Адам нямаше късмет, а веднъж и Марко Арнаутович.

След нея нещата си дойдоха по-местата, след като Алфи Моусън отклони в собствената си мрежа удар на Собхи, а в 73-ата минута Бони реализира второто си попадение в двубоя срещу бившия му отбор, което пак дойде след отлична работа на Джо Алън, който отклони към нападателя, който реализира с глава.