Нюкасъл няма спиране в Чемпиъншип и записа осмата си поредна победа, след като спечели с 2:0 визитата си на Лийдс.

Домакините бяха в серия от 3 поредни победи и се намесват в битката за Топ 6, но този път нямаха шанс срещу Свраките, който след триумфа вече имат 40 точки на върха в класирането, с 5 пред втория Брайтън.

Дуайт Гейл се превърна в герой за победителите, след като реализира и двата гола за успеха. Така той вече има 13 попадения на сметката си за кампанията и оправдава платените за него 10 милиона паунда през лятото.

Бившият играч на Кристъл Палас откри в средата на първото полувреме след грешка на вратаря Роб Грийн. Джак Колбак изритна топката почти от центъра вероятно в опит да я прати в наказателното поле, но се получи прехвърлящ удар. Грийн успя да се върне и опита да улови, но изпусна топката право на крака на Гейл, който вкара от упор.

Десетина минути след почивката Гейл се възползва от добро подаване на Върнън Анита, за да удвои аванса, а след като домакините на съумяха да се възползват от положенията си логично се стигна до тази развръзка.