Закъсалият Уест Хям записа втора поредна победа с 1:0 и събра 19 точки, като се отдалеч на 5 от опасната зона.

Чуковете надвиха Хъл у дома в двубой, в който головете трябваше да бъдат повече, а гостите нямаха никакъв късмет, тъй като удариха 3 греди.

Освен това победният гол на лондончани дойде след много спорна дузпа, вкарана от Марк Нобъл 14 минути преди края. Поражението прати Тигрите на последно място с 12 точки.

От него се отлепи Съндърланд, който взе 1:0 срещу Уотфорд и записа 4-и успех в последните си 6 мача. Патрик ван Аанхолт реализира ключовия гол в 50-ата минута след асистенция на Дефо и Черните котки вече са с 14 точки.

В Мидълзбро също си поотдъхнаха, след като сразиха Суонси с 3:0 у дома. Алваро Негредо вкара на два пъти, а веднъж отбеляза Мартен де Роон и така Боро подобри актива си до 18 точки. Лебедите остават на 19-а позиция с 12.