Пред погледа на новия си мениджър Пол Клемънт, Суонси постигна важна победа над Кристъл Палас с 2:1 като гост в битката между отбори застрашени от изпадане.

Специалистът бе назначен с договор за 2 години и половина непосредствено преди сблъсъка и първоначално бе на трибуните, като титулярният състав бе определен от временния бос Алан Къртис.

Лебедите поведоха малко преди почивката след гол на Алфи Моусън с глава и след това удържаха дълго време аванса си, преди Уилфред Заха да изравни след отлично попадение.

Той засече от въздуха центриране отдясно и отбеляза падайки на земята като изглеждаше, че ще донесе точката на Орлите.

В 88-ата минута обаче, Лерой Фер изведе зад защитата влезлия от пейката Анхел Ранхел и ветеранът отбеляза победния гол за Суонси. Клемънт пък вече бе край страничната линия, така че явно е вдъхновил отбора си за триумфа.

Уелсците остават в опасната зона, но вече са 19-и с 15 точки, само на една от 17-ия Палас, за който проблемите изглеждат доста сериозни.