Кристъл Палас засили Хъл Сити към Чемпиъншип кръг преди края на сезона, след като го срази с 4:0 у дома и така на свой ред си гарантира оцеляването.

Така Тигрите останаха на 4 точки от 17-ото място, което означаваше спасение и за Суонси. Те се присъединиха към изпадналите преди тях Съндърланд и Мидълзбро.

Хората на Марко Силва така или иначе направиха твърде малко в двубоя. Още в 3-ата минута Ранокия не успя уцели топката и да я изчисти, което позволи на Вилфред Заха да се измъкне зад гърба му и сам срещу вратаря не пропусна.

Кристиан Бентеке вкара 15-ия си гол за сезона след корнер и удар с глава в 34-ата минута, което бе краят за Хъл, макар че гостите протестираха сериозно за игра с ръка на Заха преди попадението, но това не им помогна.

В края Лука Миливоевич от дузпа и Патрик ван Аанхолт оформиха разгрома, а с това донесоха триумф за Сам Алърдайс, който изпълни мисията и остави лондончани в английския елит.