Джон Тери не успя да се наслади на победа в официалния си дебют за Астън Вила, след като бирмингамци започнаха сезона в Чемиъншип с 1:1 у дома срещу Хъл Сити.

Ветеранът игра през цялото време, а тимът му поведе още в 7-ата минута, когато Габи Агбонлахор отбеляза оставен на далечната греда.

След това домакините имаха и други възможности, които обаче пропуснаха и след почивката подобрението при Тигрите даде резултат, когано в 62-ата минута Джаръд Боуен изравни с удар от въздуха, а до края нов гол не падна.

Интересно  е, че само един от мачовете до момента от кръга завърши с победа за гостите, като фаворитът за промиция Мидълзбро падна с 0:1 при гостуването си на Уулвърхемптън. Бразилецът Лео Бонатини наказа грешка на защитника Даниел Аяла, откъдето дойде и разликата в края.

Ето и останалите резултати: Бристъл С – Барнзли 3:1, Бъртън – Кардиф 0:1, Фулъм – Норич 1:1, Ипсуич – Бирмингам 1:0, Престън – Шефилд У 1:0, КПР – Рединг 2:0, Шефилд Юн – Брентфорд 1:0. Утре играят Болтън и Лийдс.