Уест Хям записа втора поредна победа във Висшата лига и се измъкна от зоната на изпадащите, след като спечели с 3:0 гостуването на Стоук Сити.

Хората на Дейвис Мойс вече имат 17 точки, докато техният съперник е с 16 и проблемите за Грънчарите не са никак малко, като играчите бяха изпратени с освирквания.

Началото на мача бе отложено с един час заради проблеми с осветлението на стадиона, което се оказа доста лошо за Стоук.

В 19-ата минута лондончани спечелиха дузпа, след като Мануел Лансини падна, но определено останаха съмнения за симулация. Марк Нобъл вкара от бялата точка, за да отбележи участие №300 във Висшата лига.

Малко преди това Райън Шоукрос бе ударил греда за домакините. Гостите пропуснаха да увеличат аванса си до почивката, след като имаха шансове, а след нея Арнаутович също стреля в гредата.

Последва нов изстрел в рамката на австриеца, преди в 75-ата минута той все пак да вкара, след като бе изведен от Лансини. В 86-ата минута Диафра Сако направи успеха още по-убедителен, отново след асистенция на Лансини.