Феновете на Стоук Сити поискаха главата на мениджъра Марк Хюз, след като Грънчарите паднаха с 0:1 у дома от Нюкасъл.

Седем загуби в последните 10 мача оставят Стоук с 20 точки, съвсем близо до опасната зона и привържениците на отбора искат промяна, което може да накара шефовете да действат.

Айосе Перес донесе ценния успех на Свраките в 73-ата минута, когато се възползва от подаване на Мърфи и реализира, а въпреки че Джак Бътланд докосна топката, не успя да предотврати попадението.

До края Карл Дарлоу се отчете с две брилянтни спасявания в оставащите минути, а и в някои ситуации на домакините не достигна и точност, което означаваше загуба за домакините.

С успеха Нюкасъл подобри актива си до 22 точки и диша малко по-спокойно, въпреки че далеч не може да бъде спокоен за мястото си в елита.

В  друг мач от 22-ия кръг на Висшата лига Лестър срази Хъдърсфийлд с 3:0 и вече има 30 точки. Голове след почивката на Марез, Слимани и Олбрайтън донесоха убедителния триумф на Лисиците.