Небезизвестният Уил Григ вкара два гола за третодивизионния Уигън, който победи с 2:0 елитния Уест Хем и изхвърли "чуковете" от турнира за купата на Футболната асоциация на Англия.

Защитникът на лондончаните Артур Масуаку беше изгонен четири минути след началото на второто полувреме, след като наплю Ник Пауъл и може да очаква много тежко наказание както от ФА, така и от клуба. Уест Хем вече изоставаше след гола на Уил Григ в седмата минута, а северноирландският национал, който нашумя по време на Евро 2016 с фенската песен на свое име, довърши "чуковете" от дузпа в 62-та.

Уотфорд е единственият отпаднал елитен отбор до момента в четвъртия кръг, след като обаче загуби с 0:1 от друг клуб от Висшата лига - Саутхемптън. Точен за "светците" в четвъртата минута беше Джак Стивънс.

Последният в класирането в елита - Суонси Сити, ще преиграва у дома двубоя си с Нотс Каунти, след като двата отбора завършиха наравно 1:1. Хъдърсфийлд и Бирмингам завършиха при същия резултат.