Тотнъм се класира с лекота за 5-тия кръг на ФА Къп след победа с 2:0 над Нюпорт на “Уембли”. Срещата бе преиграна, след като преди това тимът от Лига 2 успя да вземе 1:1 у дома, когато дори бе близо до сензацията, но Хари Кейн изравни в 82-та минута.

Тази вечер “шпорите” решиха мача още през първото полувреме след автогол на Дан Бътлър в 26-та минута и попадение на Ерик Ламела в 34-та. Маурисио Печетино пусна голяма част от резервите си, като атомното трио Хари Кейн, Деле Али и Кристиан Ериксен останаха на резервната скамейка. Както е известно през уикенда Тотнъм играе с Арсенал и Почетино беше казал предварително, че ще запази титулярите си.

Тотнъм пое контрола върху срещата още от първия съдийски сигнал и дори за миг не остави съмнения в по-високата си класа. Гостите от Нюпорт имаха няколко ситуации с изсипвания в наказателното поле на лондончани и нищо по-сериозно. За сметка на това “шпорите” направиха няколко пропуска в началните минути, но голът все пак падна в 26-та. Муса Сисоко центрира остро от дясното крило, а Дан Бътлър засече топката в собствената си врата.

След още 8 минути Ерик Ламела реши всичко. Аржентинецът получи на скорост подаване от Сон в наказателното поле на Нюпорт и технично мушна топката зад Дей. След почивката Ламела, Роуз и Йоренте направиха сериозни пропуски. В 83-та минута резервата Али удари и греда. В крайна сметка Тотнъм с лекота се класира за следващия кръг, където ще се изправи срещу Рочдейл.

Тотнъм - Нюпорт 2:0

1:0 Дан Бътлър 26’-автогол

2:0 Ерик Ламела 34’

Тотнъм: Ворм, Орие, Фойт, Алдервайрелд, Роуз (86 - Уокър-Питърс), Уаняма (78 - Али), Уинкс, Сон (61 - Ериксен), Сисоко, Ламела, Йоренте

Нюпорт: Дей, Бътлър, Деметриу, Уайт (77 О’Брайън), Пайп (67 - МакКълски), Нобъл, Бенет, Лабади, Тозър (59 - Долън), Уилмът, Амънд

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xci6-tH0VwY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>