Първенецът на Висшата лига за 2016 година "Лестър" се похвали с рекордна печалба преди изплащането на данъците от 92.5 милиона паунда за финансовата година, която приключи на 31 май 2017 година. Според данните нито един клуб в английското първенство не е отчитал подобна печалба.
До голяма степен рекордното постижение на "лисиците" се дължи на участието им в Шампионската лига през миналия сезон. Като шампион във Висшата лига "Лестър" влезе директно в групите и достигна до четвъртфиналите, където отпадна от "Атлетико" (Мадрид). "Лисиците" получиха 81.681 милиона евро от Шампионската лига, а повече от половината от приходите от турнира дойдоха от маркет пула, благодарение на големите телевизионни права. В Шампионската лига "Лестър" заработи повече от "Реал" (Мадрид), като по-голям приход имаше единствено финалистът в турнира "Ювентус" – 110.4 милиона.
Окончателният финансов доклад на "лисиците" тепърва ще бъде публикуван, но съобщението на клубния сайт показва, че има сериозно увеличение на оборота – от 128.7 до 233 милиона паунда. Оперативните разходи също са се увеличи с 59% до 65.6 милиона паунда, но това е далеч под сумите, които харчат големите клубове във Висшата лига.
"Нашата основна задача е да запазим добро наследството на клуба и да осигурим добра база за развитие. Собствениците са много доволни от начина, по който "Лестър" се развива", каза изпълнителният директор Сюзън Уилън, цитиран от "Дневник". Благодарение на действащата сделка за телевизионните права във Висшата лига и сериозните си приходи от реклами и билети, по-голяма част от клубовете в Англия отчетоха печалба за предходната година.
След трудния минал сезон, в който "Лестър" дори беше в зоната на изпадащите, сега "лисиците" се движат стабилно във Висшата лига. Тимът е осми в класирането с 37 точки. В събота "лисиците" завършиха 1:1 с "Борнемут" като домакин, а Рияд Марез отбеляза изравнителния гол в седмата минута на продължението.







На "Лесово" хванаха румънци с укрито злато за близо 419 хил. евро
Maserati GT2 Stradale пристига в България за първи път
Мирослав Гочев потапя публиката в сетивно пътешествие с концерт-спектакъл
Maserati GT2 Stradale пристига в България за първи път
Производители искат ДДС за родни плодове и зеленчуци в рамките на 6-9%
На първо четене: Глобите за необосновани цени ще стигат до 100 000 евро
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Опасен ли е сексът през първото тримесечие на бременността?
Какво представлява прогестероновата резистентност?
„Отмъстителното“ стоене до късно
Коментари
Напиши коментар16:00 | 4 мар 2018 г.
14:40 | 4 мар 2018 г.
13:54 | 4 мар 2018 г.
12:34 | 4 мар 2018 г.
12:02 | 4 мар 2018 г.
Напиши коментар