Мануел Пелегрини взе първата си победа начело на Уест Хям, който се измъчи доста, но все пак обърна третодивизионния АФК Уимбълдън с 3:1 във 2-ия кръг на турнира за Купата на Лигата.

Чуковете, които тръгнаха с 3 загуби във Висшата лига, изостанаха още в началото, когато Джо Пигът вкара за домакините след корнер, при който защитата на лондончани заспа.

В 18-ата минута обаче, Род Макдоналд остави Уимбълдън с човек по-малко заради два бързи жълти картона. Това не помогна кой знае колко на Уест Хям, който до почивката не направи нищо.

След нея обаче, гостите натиснаха, като влезлият Фелипе Андерсон подреди играта. Иса Диоп успя да изравни с прецизен удар от около 25 метра в 63-ата минута, а 20 минути по-късно Огбона реализира след корнер. В самия край Чичарито вкара още веднъж.

В друг мач Стоук взе скалпа на елитния Хъдърсфийлд след успех с 2:0 у дома. Саидо Бераино откри в 53-ата минута след добавка и така сложи край на сушата си от 2 години и половина без гол.

Ето и останалите резултати: Суонси – Кристъл Палас 0:1, Блекбърн – Линкълн 4:1, Бъртън – Астън Вила 1:0, Донкастър – Блекпул 1:2, Хъл – Дарби 0:4, Лийдс – Престън 0:2, Лестър – Флийтууд 4:0, Мидълзбро – Рочдейл 2:1, Шефилд Уензди – Уулвърхемптън 0:2, Уолсол – Макълсфийлд 3:3 (1:3 след дузпи), Борнемут – МК Донс 3:0, Брайтън - Саутхемптън 0:1, Кардиф - Норич 1:3, Фулъм - Екзитър 2:0, Брентфорд - Челтнъм 1:0, Нюпорт - Оксфорд 0:3, КПР - Бристъл Р 3:1, Уикъмб - Форест Грийн 2:2 (4:3 след дузпи), Уест Бромич - Мансфийлд 2:1.