Нюкасъл записа първата си победа за сезона във Висшата лига, след като измъкна 1:0 срещу Уотфорд у дома в мач от 11-ия кръг.

Айосе Перес вкара с глава в средата на второто полувреме, за да осигури ценните 3 точки, с които Свраките вече имат 6 и това ги изкачи на 17-о място в класирането.

Късметът също бе на страната на Джордитата, след като Роберто Перейра удари греда за гостуващия тим, а Жерард Деулофеу се отчете с няколко пропуска, особено до почивката.

Уотфорд остава в първата половина на класирането с 19 точки и може да съжалява, че си тръгна с празни ръце от „Сейнт Джеймс Парк”.

В Нюкасъл обаче може и да не могат да се зарадват напълно от успеха, след като Джамал Ласелс, Джонджо Шелви и Йошинори Муто напуснаха контузени и това може да се окаже сериозен проблем за Рафа Бенитес.