Кардиф се измъкна от зоната на изпадащите във Висшата лига, след като обърна Уулвърхемптън у дома с 2:1 в първи мач от 14-ия кръг.

Уелсците вече имат 11 точки, като спечелиха поредни мачове на своя стадион в елита за първи път от сезон 1961-62, докато Вълците са с 16, но вече в 6 поредни мача са без победа.

Мат Дохърти даде аванс на гостите в средата на първото полувреме, след като се разписа отблизо, но след паузата домакините стигнаха до триумфа.

Арон Гунарсон изравни в 65-ата минута с първия си гол в Лигата от почти 5 години, а малко след това Джуниър Хойлет вкара страхотен гол с далечен удар, пращайки топката малко под гредата, за да донесе 3-ия успех за сезона.

По този начин играчите на Кардиф зарадваха мениджъра си Нийл Уорнък, който днес навършва 70 години и за пореден път показаха характер, след като 9 от 11-те си точки са спечелили, след като са изоставали в резултата.