Кардиф възроди надеждите си за спасение в Чемпиъншип, след като победи с 2:0 Борнемут у дома.

Рожденикът Боби Рийд отбеляза и двете попадение за уелсците, които почетоха паметта на изчезналия Емилиано Сала. Феновете направиха впечатляваща мозайка, като изписаха името на нападателя, а преди мача имаше и минута мълчание, като в централния кръг бяха поставени цветя.

Веднага след като Боби Рийд откри от дузпа в 5-ата минута, отсъдена за игра с ръка, той показа фланелка със снимка на Сала, което накара феновете да аплодират още по-бурно.

15 секунди след началото на второто полувреме, Рийд бе изведен от Гунарсон, макар и да останаха съмнения за тънка засада. Такава обаче не бе отсъдена и футболистът зарадва домакините, след като преодоля Боруц и вкара на празна врата.

В крайна сметка Кардиф постигна много важна победа и с 22 точки се доближи само на 2 от Нюкасъл, Бърнли и Саутхемптън, които са над чертата с по 24 точки. Черешките остават далеч от  неприятностите с 33 точки, като заемат 10-ата позиция.